Utställning

Millans Mirakel

Uppfödning av Helig Birma

Datum

Katt

Domare

Klass

 

Result

 

 

2019

 

 

190127 Örebro

Alice

Alejandra Tursky Ayala

Klass 8

CAPIB NOM

190127 Örebro

Yamina

Sarah Johnson

Klass 9

CAC

190125 Örebro

Yamina

Magdalena Kudra

Klass 9

CAC BiV NOM BIS

190126 Örebro

Alice

Zvezdan Memedov

Klass 8

CAPIB

 

 

2018

 

 

181209 Göteborg

Yamina

Zvezdan Memedov

Klass 11

Ex 1 BIV-T NOM

181209 Göteborg

Alice

Zvezdan Memedov

Klass 10

CAP PREMIER NOM

181208 Göteborg

Yamina

Hanna Jensen

Klass 11

Ex 1 BIV-T

181208 Göteborg

Alice

Lee Selassa

Klass 10

CAP

181014 Norrköping

Yamina

Åsa Carnbrand

Klass 12

Ex 2

181013 Norrköping

Yamina

Michael Edström

Klass 12

Ex 1

181007 Vårgårda

Yamina

Geir Johan Edvardsen

Klass 12

ex1 BIV NOM

181006 Vårgårda

Yamina

Hanna Jensen

Klass 12

ex 2

180826 Mölndal

Yamina

Hanna Jensen

Klass 12

Ex ! BIV NOM BIS

1801220 Örebro

Alice

Malin Sundqvist

Klass 10

CAP NOM BIS

 

 

2016

 

 

160605 Örebro

Lilo

Glenn Sjöbom

Klass 12

Ex 1

160604 Örebro

Lilo

Caroline Stoa

Klass 12

Ex 1

160515 Gislaved

Lilo

Hanna Jensen

Klass 12

Ex 1

160514 Gislaved

Lilo

Anne Köhn

Klass 12

Ex 1 NOM

160501 Nyköping

Lilo

Allesandro Ghibaudo

Klass 12

Ex 1

160430 Nyköping

Lilo

Åsa Carnbrand

Klass 12

Ex 1 NOM

 

 

2015

 

 

150208 Örebro

Alice

Linda Sviksa

Klass 5

CAGCIB

150207 Örebro

Alice

Christiano Federico Sandon

Klass 5

CAGCIB NOM

 

 

2014

 

 

140803 Skien

Toulouse

Anne Gro Edströ

Klass 5

CAGCIB NOM

140802 Skien

Toulouse

Alexey Shchukin

Klass 7

CACIB NOM INTERNANIONELL CHAMPION

 

140727 Ulricehamn

Toulouse

Bertil Johansson

Klass 7

CACIB

140726 Ulricehamn

Toulouse

Zvezdan Memedov

Klass 7

CACIB

140629 Forshaga

Toulouse

Anne Köhn

Klass

CAC CHAMPION

 

140628 Forshaga

Toulouse

Raymond Allesandro Saetre

Klass 9

CAC NOM

140614 Alingsås

 

Toulouse

Mikael Edström

Klass 9

CAC NOM

140518 Falköping

Toulouse

Kristina Rautio

Klass 11

Ex 1

140517 Falköping

Toulouse

Lena Nordström

Klass 11

Ex 1

140216 Örebro

Toulouse

Linda Sviksa

Klass 12

Ex 1 NOM

140216 Örebro

Alice

Lena Björkander

Klass 5

CAGCIB

 

140215 Örebro

Alice

Anne Köhn

Klass 7

CACIB INTERNATIONELL CHAMPION

140215 Örebro

Toulouse

Aliosha Romero

Klass 12

EX 1 BIV-T

140111 Dal Norge

Alice

Anette Sjölin

Klass 7

CACIB

140112 Dal Norge

Alice

Mikael Edström

Klass 7

CACIB

 

 

2013

 

 

130616 Örebro

Alice

Zvezdan Memedov

Klass 9

CAC CHAMPION

130615 Örebro

Alice

Raymond Allesandro Saetre

Klass 9

CAC

130518 Falköping

Alice

Annelie Persson

Klass 9

CAC NOM

130203 Örebro

Alice

Pia Nyman

Klass 11

Ex 1

 

 

2012

 

 

121208 Göteborg

Alice

Eiwor Andersson

Klass 12

Ex 1

121208 Göteborg

Ewita

Anne Paoluma

Klass 7

CACIB

120513 Falköping

Ewita

Jörgen Billing

Klass 9

CAC CHAMPION

120512 Falköping

Ewita

Olga Kommissarova

Klass 9

CAC NOM

120422 Gislaved

Ewita

Anne Köhn

Klass 9

CAC

 

 

2011

 

 

110211 Göteborg

Simba

Wayne Trewathan

Klass 11

Ex 1

 

110129 Örebro

 

Simba

Nurit Pahl

Klass 11

Ex 1 BIV-T NOM

 

 

2010

 

 

101205 Göteborg

Simba

Anette Sjödin

Klass 12

Ex 1

101204 Göteborg

Simba

Raymond Allisandro Saetre

Klass 12

Ex 1

101107 Västra Frölunda

Simba

Hanna Jensen

Klass 12

Ex 1

100606 Örebro

Smilla

Anne Köhn

Klass 11

Ex 1 BIV-T

100605 Örebro

Smilla

Magdalena Kudra

Klass 11

Ex 1

100418 Lidköping

Smilla

Anne Köhn

Klass 11

Ex 1 BIV-T NOM

100418 Lidköping

Maya

Anne Gro Edström

Klass 7

CACIB INTERNATIONELL CHAMPION

100417 Lidköping

Smilla

Nurit Pahl

Klass 11

Ex 1

100417 Lidköping

Maya

Jörgen Fritiof

Klass 7

CACIB

 

100213 Mölndal

Smilla

Lene Glem

Klass 11

Ex 1 BIV-T NOM

100131 Örebro

Smilla

Anne Köhn

Klass 12

Ex 1

 

 

2009

 

 

 

091213 Göteborg

Smilla

Geir Edvardssen

klass 12

Ex 1

091212 Göteborg

Smilla

Lone Lund

Klass 12

Ex 1

 

091011 Tibro

Skrållan

Veikko Saarela

Klass 1

HP BIV-T NOM BIS

091010 Tibro

Skrållan

Eiwor Andersson

Klass 3

CACS NOM SUPREME CHAMPION

090927 Tönsberg

Skrållan

Anne Gro Edström

Klass 3

CACS

 

090927 Tönsberg

Maya

Anne Gro Edström

Klass 7

CACIB

 

090926 Tönsberg

Maya

Lene Glem

Klass 9

CAC NOM CHAMPION

 

090926 Tönsberg

Skrållan

Lene Glem

Klass 3

CACS BIV-T

090823 Sollentuna

Skrållan

Louis Coste

Klass 3

CACS BIV-T NOM

090823 Sollentuna

Maya

Maud Olsen

Klass 9

CAC

090822 Sollentuna

Skrållan

Kristina Rautio

Klass 3

CACS BIV-T NOM

090822 Sollentuna

Maya

Lone Lund

Klass 9

CAC

090705 Forshaga

Skrållan

Raymond Allisandro Saetre

Klass 3

CACS

090705 Forshaga

Maya

Raymond Allisandro Saetre

Klass 11

Ex 1

090704 Forshaga

Skrållan

Annelie Persson

Klass 3

CACS

090704 Forshaga

Maya

Hanna Jensen

Klass 11

Ex 1

090614 Ulricehamn

Skrållan

Raymond Allisandro Saetre

Klass 3

CACS NOM

090607 Örebro

Skrållan

Maud Olsen

Klass 3

CACS NOM

090607 Örebro

Maya

Charles Spijker

Klass 11

Ex 2

090606 Örebro

Skrållan

Hanna Jensen

Klass 3

CACS NOM

090606 Örebro

Maya

Alexey Shchukin

Klass 11

Ex 2

090517 Bohus

Skrållan

Anika Billing

Klass 3

CACS

090517 Bohus

Maya

Annika Billing

Klass 11

Ex 1

090516 Bohus

Skrållan

Annelie Persson

Klass 5

CAGCIB BIV GRAND INTERNATIONELL CHAMPION

090516 Bohus

Maya

Hanna Jensen

Klass 11

Ex 1

090322 Oslo

Skrållan

Erik Reijers

Klass 5

CAGCIB

090322 Oslo

Maya

Bette Lind

Klass 11

Ex 1

090321 Oslo

Maya

Lone Lund

Klass 11

Ex 1 NOM

090321 Oslo

Skrållan

Anne Veland

Klass 5

CAGCIB

090214 Mölndal

Maya

Wayne Trewathan

Klass 12

Ex 1 BIV-T

090131 Örebro

Skrållan

Eiwor Andersson

Klass 5

CAGCIB BIV

 

 

2007

 

 

071014 Tibro

Skrållan

Anne Köhn

Klass 5

CAGCIB

071014 Tibro

Elvis

Lone Lund

Klass 9

CAC

071013 Tibro

Skrållan

Berta Nemcova

Klass 5

CAGCIB

071013 Tibro

Elvis

Anne Köhn

Klass 9

CAC

070909 Mölndal

Skrållan

Annika Billing

Klass 5

CAGCIB BIV

070909 Mölndal

Elvis

Jörgen Billing

Klass 11

Ex 1

070804 Arboga

Elvis

Kristina Rautio

Klass 11

Ex 1

070804 Arboga

Skrållan

Eiwor Andersson

Klass 5

CAGCIB

070513 Ulricehamn

Skrållan

Hanna Jensen

Klass 7

CAGCIB BIV-T INTERNATIONELL CHAMPION

070513 Ulricehamn

Lewisia

Hanna Jensen

Klass 3

CACE

070513 Ulricehamn

Elvis

Veikko Saarela

Klass 12

Ex 1

070512 Ulricehamn

Skrållan

Anne Köhn

Klass 7

CACIB BIV-T NOM

070512 Ulricehamn

Lewisia

Anne Köhn

Klass 5

CAGCIB GRAND INTERNATIONELL CHAMPION

070512 Ulricehamn

Elvis

Aliosha Romero

Klass 12

Ex 1

070422 Oslo

Lewisia

Eveline Preiss

Klass 5

CAGCIB BIV NOM

070422 Oslo

Afrodite

Annika Högberg

Klass 3

CACE

070422 Oslo

Skrållan

Eveline Preiss

Klass 7

CACIB

070421 Oslo

Afrodite

Alexey Shuchukin

Klass 5

CAGCIB NOM GRAND INTERNATIONELL CHAMPION

070421 Oslo

Skrållan

Carl Kr. Gulsett

Klass 9

CAC BIV CHAMPION

070421 Oslo

Lewisia

Carl Kr. Gulsett

Klass 5

CAGCIB

070415 Jönköping

Lewisia

Alexey Shchukin

Klass 5

CAGCIB NOM

070415 Jönköping

Elvis

Raymond Allisandro Saetre

Klass 12

Ex 1

070415 Jönköping

Skrållan

Alexey Shchukin

Klass 9

CAC

070120 Örebro

Skrållan

Kristina Rautio

Klass 9

CAC BIV NOM

 

 

2006

 

 

061203 Kungälv

Afrodite

Anne Gro Edström

Klass 5

CAGCIB

061203 Kungälv

Skrållan

Raymond Allisandro Saetre

Klass 11

Ex 2

061202 Kungälv

Skrållan

Ulrike Wahl

Klass 11

Ex 1 NOM

061202 Kungälv

Afrodite

Annelie Persson

Klass 5

CAGCIB

061015 Tibro

Afrodite

Kristina Rautio

Klass 5

CAGCIB

061015 Tibro

Skrållan

Minna Krogh

Klass 11

Ex 1

061015 Tibro

Lewisia

Minna Krogh

Klass 5

Ex 2

061014 Tibro

Lewisia

Jörgen Fritiof

Klass 5

CAGCIB NOM

061014 Tibro

Skrållan

Jörgen Fritiof

Klass 11

Ex 1 NOM

061014 Tibro

Afrodite

Jörgen Fritiof

Klass 5

CAGCIB

060903 Porsgrunn

Lewisia

Lena Nordström

Klass 5

CAGCIB

090903 Porsgrunn

Afrodite

Maud Olsen

Klass 5

CAGCIB

060903 Porsgrunn

Skrållan

Lena Nordström

Klass 11

Ex 2

060902 Porsgrunn

Lewisia

Maud Olsen

Klass 7

CACIB INTERNATIONELL CHAMPION

060902 Porsgrunn

Afrodite

Kristina Rautio

Klass 7

CACIB INTERNATIONELL CHAMPION

060902 Porsgrunn

Skrållan

Maud Olsen

Klass 11

Ex 2

060812 Arboga

Skrållan

Annelie Persson

Klass 12

EX 1 BIV-T NOM BIS BEST IN SHOW

060812 Arboga

Afrodite

Alva Uddin

Klass 7

CACIB

060702 Kil

Skrållan

Annelie Persson

Klass 12

Ex 1 BIV -T NOM

060702 Kil

Lewisia

Annelie Persson

Klass 7

CACIB

060702 Kil

Afrodite

Annelie Persson

Klass 7

CACIB

 

 

2005

 

 

050918 Linköping

Lewisia

Steven Jones

Klass 7

CACIB

050917 Linköping

Lewisia

Eva Porat

Klass 9

CAC CHAMPION

050703 Kil

Lewisia

Maud Olsen

Klass 9

CAC

050702 Kil

Lewisia

Eva Porat

Klass 9

CAC

050212 Mölndal

Lewisia

Stephe Bruin

Klass 11

Ex 1 NOM 4:e plats i Finalen

050212 Mölndal

Klas

Jörgen Fritiof

Klass 9

CAC CHAMPION

 

 

2004

 

 

041211 Mölndal

Klas

Fabrice Calmes

Klass 9

CAC

041211 Mölndal

Lewisia

Alisha Romero

Klass 11

Ex 2

041024 Tibro

Lewisia

Lone Lund

Klass 12

Ex 2

041023 Tibro

Lewisia

Nurit Pahl

Klass 12

Ex 1

041023 Tibro

Klas

Veikko Saarela

Klass 9

CAC

040904 Göteborg

Lewisia

Hanna Jensen

Klass 12

Ex 1 BIV

040620 Svenljunga

Afrodite

Jörgen Jensen

Klass 9

CAC CHAMPION

040619 Svenljunga

Afrodite

Raymond allisandro Saetre

Klass 9

CAC

040606 Örebro

Afrodite

Jörgen Fritiof

Klass 9

Ex 2

040522 Stenkullen

Afrodite

Alva Uddin

Klass 9

CAC

040502 Värnamo

Afrodite

Annelie Persson

Klass 9

Ex 2

040502 Värnamo

Klas

Annelie Persson

Klass 9

Ex 2

040214 Mölndal

Afrodite

Becky Orlando

Klass 11

Ex 1

040214 Mölndal

Klas

Becky Orlando

Klass 11

Ex 1 BIV-T NOM 2:a plats junior Final

040117 Örebro

Afrodite

Maud Olsen

Klass 11

Ex 2

040117 Örebro

Klas

Maud Olsen

Klass 11

Ex 1

 

 

2003

 

 

031213 Mölndal

Afrodite

Annika Högberg

Klass 11

Ex 1

031213 Mölndal

Klas

Annika Högberg

Klass 11

Ex 1 BIV-T

031011 Götene

Afrodite

Anne Köhn

Klass 12

Ex 1

 

 

2001

 

 

011007 Karlsborg

Belle

 

Klass 9

CAC

011006 Karlsborg

Belle

 

Klass 9

Ex 2

010311 Jönköping

Belle

 

Klass 11

Ex 1

010120 Örebro

Belle

 

Klass 11

1Ex

 

 

2000

 

 

001209 Mölndal

Belle

 

Klass 12

Ex 2

001112 Stockholm

Belle

 

Klass 12

Ex 1